باید مواظب باشیم قضایای اصلی را با قضایای فرعی جابجا نکنیم - گروه فرهنگی امام حسین علیه السلام گروه فرهنگی امام حسین علیه السلام
گروه فرهنگی امام حسین علیه السلام
باید مواظب باشیم قضایای اصلی را با قضایای فرعی جابجا نکنیم

مقام معظم رهبری،‌ در دیدار جمعی از مردم قم:


باید مواظب باشیم قضایای اصلی را با قضایای فرعی جابجا نکنیم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از مردم قم، بصیرت و تشخیص صحیح شرایط، احساس تعهد و مسئولیت، و حضوربه موقع در صحنه را سه عامل اصلی موفقیت در امتحان‌های الهی و زمینه‌ساز پیشرفت مادی و معنوی برشمردند وتأکید کردند: ملت ایران با عبور موفقیت‌آمیز از امتحان‌های گوناگون الهی در طول 32 سال گذشته، امروز مقتدرتر از هر زمان دیگر با عزم و اراده قوی و هوشیاری و یکپارچگی به راه خود برای رسیدن به قله‌های سعادت و کمال و حیات طیبه دنیا و آخرت ادامه خواهد داد. به‌نقل‌از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان در این دیدار که در سال‌روز قیام تاریخی مردم قم در نوزدهم دی سال 56، برگزار شد، این حادثه بزرگ را نشانه پیشگامی مردم قم در بصیرت، احساس مسئولیت و حضور در صحنه دانستند


و افزودند: حرکت نوزدهم دی مردم قم در سال 56، یک سیلی محکم به رژیم طاغوت و جبهه استکبار بود که با هدایت امام خمینی(ره)، زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 شد.
ایشان با تأکید بر اینکه حساسیت بالای دشمنان نسبت به مردم و حوزه علمیه قم، به دلیل بصیرت بالا، روحیه احساس تعهد و حضور به موقع در صحنه آنان است، خاطرنشان کردند: عکس‌العمل دشمنان در قبال قدرت‌نمایی مردم، حوزه علمیه، علما و جوانان قم در جریان سفر رهبری به این شهر مقدس نیز، نشان‌دهنده همین روحیات والا و عظمت این حرکت و همچنین عجز و آسیب‌پذیری دشمنان است. 

مقام معظم رهبری،‌ پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نحوه واکنش دنیای کفر و استکبار در 32 سال گذشته را نمونه دیگری از آسیب‌پذیری مخالفان و معاندان نظام اسلامی و عظمت حرکت ملت ایران برشمردند و افزودند: تشکیل نظام اسلامی در ایران و ایستادگی در مقابل قلدرترین حکومت‌های دنیا، ارائه یک راه نو برمبنای اسلام واقعی بود که این موضوع برای جبهه استکبار و ظلم، تحمل‌ناپذیر است و علت اصلی مخالفت‌ها با جمهوری اسلامی ایران نیز همین قضیه است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری کارهای بزرگ و سربلندی‌های ملت ایران در میدانهای مختلف، تأکید کردند: این ملت به برکت موفقیت در امتحان‌های الهی توانسته است خود را از لحاظ معیارهای معنوی و مادی بالا بکشد که پیشرفت‌های علمی و فناوری و کار و خدمت‌رسانی در سراسر کشور نمونه‌های پیشرفت مادی است. 

ایشان با اشاره به کمک‌ها و الطاف الهی در تمام این موفقیت‌ها تأکید کردند: ملت ایران در میدان‌های گوناگون دست قدرت الهی را دیده و حس کرده است. 

مقام معظم رهبری،‌ شکست فتنه سال گذشته را نمونه‌ای از الطاف و دست قدرت الهی دانستند و افزودند: با لطف و عنایت خداوند متعال، مردم، بیدار و وارد صحنه شدند و توانستند توطئه‌ای عظیم را خنثی کنند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: هنوز ابعاد فتنه سال گذشته به‌طور کامل شناخته نشده است و زمینه‌های زیادی برای تحلیل و تبیین آن وجود دارد زیرا دشمن طراحی و محاسبات دقیقی انجام داده بود. 

ایشان عوامل اصلی فتنه سال 88 را طراحان خارجی دانستند و خاطرنشان کردند: کسانی را که مردم به آنها سران فتنه می‌گویند، در واقع بازیچه طراحان اصلی بودند و دشمن آنها را به وسط صحنه هل داده بود که البته آنها نیز باید راه خود را از دشمن جدا می‌کردند که این کار را انجام ندادند و مرتکب گناه شدند. 

مقام معظم رهبری،‌ افزودند: انسان نباید بازیچه دشمن شود و اگر غفلتی هم کرد ولی در وسط کار متوجه موضوع شد، باید بلافاصله راه خود را تغییر دهد. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین زوایای فتنه سال گذشته تأکید کردند: عامل اصلی، دیگرانی بودند که طراحی کرده بودند و در طراحی و محاسبات خود به دنبال حذف جمهوری اسلامی و تغییر نظام بودند. 

ایشان افزودند: طراحی اصلی دشمنان، این بود که جمهوری اسلامی و حقیقت و شعار دین از جامعه ایران برچیده شود و قاعده حکومت و دولت را به شکل مطلوب خود تشکیل دهند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: صحنه‌گردانان اصلی، حالت دیگری را نیز طراحی کرده بودند که اگر به نتیجه مطلوب خود نرسند، کشور را به آشوب بکشانند و با تقلید از انقلاب اسلامی و به‌وجود آوردن کاریکاتوری از آن، به اهداف خود برسند. 

ایشان افزودند: اما ملت ایران با تشخیص صحیح اوضاع، احساس تعهد و حضور به موقع در صحنه، به دهان طراحان اصلی زد و بساط آنها را جمع کرد. 

مقام معظم رهبری،‌ موفقیت ملت ایران در این آزمون بزرگ و پیچیده را زمینه‌ساز پررنگ‌تر شدن خط دین و انقلاب در کشور و اقتدار روزافزون نظام اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: اقتدار روزافزون در واقع پاداش الهی برای موفقیت در این آزمون است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همه آحاد مردم و مسئولان را به حفظ هوشیاری و تشخیص صحیح مسائل اصلی از مسائل فرعی و جابجا نکردن آنها فراخواندند و افزودند: نداشتن بصیرت و شکست در امتحان الهی موجب تنزل و انحطاط جامعه خواهد شد، همانگونه که نتیجه شکست مردم در امتحان الهی در دوران امیرالمومنین علی‌(ع) و شهادت آن حضرت در محراب عبادت به دست اشقی الناس، به شهادت رسیدن حضرت سیدالشهدا علیه السلام و یاران ایشان در حادثه کربلا بود. 

ایشان جایگاه والای کنونی ملت ایران و موفقیت‌های او در مسائل داخلی و تأثیرگذاری در منطقه و مسائل مهم جهانی را نتیجه سربلندی در امتحان‌های گوناگون دانستند و خاطرنشان کردند: دشمن تلاش فراوانی انجام می‌دهد تا با فشارهای اقتصادی، و تبلیغات دروغین و پرحجم و ترساندن دولت‌ها و ملت‌ها از جمهوری اسلامی ایران، مانع از ادامه مسیر پیشرفت نظام اسلامی شود اما به نتیجه نرسیده است. 

مقام معظم رهبری،‌ با اشاره به شکست سیاست‌های امریکا در قضایای فلسطین، لبنان، افغانستان و عراق افزودند: آمریکایی‌ها، جمهوری اسلامی ایران را عامل اصلی ناکامی‌های خود معرفی می‌کنند در حالی‌که آنها از بیداری و سیاست صحیح ملت‌ها شکست خورده‌اند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: تأثیر و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در میان ملت‌ها تأثیری معنوی است زیرا نظام اسلامی موجب بیداری ملت‌ها می‌شود و در چنین شرایطی است که آمریکا تمام تلاش خود را به‌کار می‌بندد تا دولت کنونی عراق بر سر کار نیاید اما به دلیل بیداری مردم، این دولت سر کار می‌آید و امریکا هم هیچ‌کاری نمی‌تواند بکند. 

ایشان خاطرنشان کردند: ملت ایران به راه پیشرفت و اقتدار خود تا رسیدن به قله‌ها و حیات طیبه دنیا و آخرت ادامه خواهد داد. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عزم و اراده مردم و مسئولان را برای پیمودن این راه، خوب و قوی ارزیابی و تأکید کردند: شرط ادامه موفقیت‌آمیز مسیر پیشرفت و اقتدار، بیداری و دستکم نگرفتن دشمن است. 

ایشان افزودند: همه آحاد مردم به‌ویژه جوانان، روحانیون، دانشگاهیان و مسئولان باید هوشیاری خود را حفظ و دو چندان کنند. 

مقام معظم رهبری،‌ در پایان تأکید کردند: بیداری مسئولان، خدمت به مردم و حفظ یکپارچگی در میان خود است که همچون خاری در چشم دشمن خواهد بود. 

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه سلام‌الله علیها، با اشاره به قیام تاریخی نوزدهم دی سال 56، تأکید کرد: مردم قم همواره در صحنه بوده و نشان داده اند که پشتیبان ولایت فقیه هستند. 

وی به نمایندگی از مردم استان قم و حوزه علمیه و علما از سفر اخیر رهبر انقلاب اسلامی به شهر مقدس قم تشکر و قدردانی کرد.

منبع پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله خامنه ای


تاریخ ارسال: 19 - دی‌ماه - 1389 ساعت 06:50 ب.ظ | نویسنده: خادم | چاپ مطلب
(0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام : *
پست الکترونیک : *
وب سایت :

ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

  • موضوعات CATEGORIES2

  • برچسبها TAGS

  • آرشیو ماهانه Monthly Archive

    بایگانی
  • صفحات اضافی Static Pages

  • پیوندها Links

  • پیوندهای روزانه Link Dump